CPM Cihazı Kiralama Sapanca

CPM Cihazı Kiralama Sapanca

Diz protezi ameliyat sonrası diz bükme makinesi kiralama Hizmeti Sapanca

Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti, Diz ve Kalça pasif egzersiz cihazı evinize teslim ediyoruz Sapanca çevresi Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti fiyatları, en uygun fiyatlarla, evinizde teslim ediyoruz.Sapanca Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti, Sapanca çevresi Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti, Sapanca Hastanesi çevresi Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti, Sapanca İlçe Devlet Hastanesi çevresi Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti, Sapanca çevresi Diz bükme makinesi (CPM) cihazı kiralama hizmeti...

CPM Cihazı neden kiralamalıyım? Fazdaları ve avantajları nelerdir?:
Sürekli pasif hareket olarak da bilinen CPM, diz eklemini hafifçe esneten ve uzatan bir cihaz olabilir. CPM makinesi, ginglymoid eklemin yavaşça bükülmesine izin vermek için ameliyattan sonra kullanılır.

İlk düşünce, CPM'nin (Pasif Egzersiz Cihazı Diz Bükme Makinesi) alternatif diz prosedürleri olarak diz replasman cerrahisini takiben hareketi iyileştireceği ve sertlik sorununu ortadan kaldıracağıdır.

CPM makinesi bir ameliyattan sonra dizine takılır. Bu makine dizini esnetir ve uzatır ve bu şekilde hasta hareket açıklığını yeniden kazanmaya başlar.

Michlovitz ve arkadaşları tarafından sistematik bir kanıt incelemesi. (2004), üst ekstremite yaralanması olan kişilerde salt okunur depolamayı canlandırmak için yapılan cerrahi olmayan müdahalelerde, sürekli pasif hareketin kullanımını destekleyen orta düzeyde kanıt bulmuştur.

Birçok yaralanma ve burkulmadan sonra hasta diz protezi ameliyatına gider, ancak diz sertliğine neden olur. Diz sertliği, oturma pozisyonundan ayağa kalkmakla birlikte belirli aktiviteleri gerçekleştirmeyi sıkılaştıracaktır. Sürekli pasif hareket (CPM), bir makine kullanarak diz için doğal hareket sağlamanın bir yolu dur.

Hastanın uzvunda aşağıdaki egzersizleri gerçekleştirir:

  • * fleksiyon
  • * Uzantı
  • * addüksiyon
  • * kaçırma
  • * İç Rotasyon
  • * Dış Rotasyon

  • Daha az ilaç gerektirir

Hammesfahr, cihazların uygun bir kullanıma tabi olduklarında, kesinlikle bir fayda sağladığına inanılıyor.
 CPM makinelerinde olan hastalar, olmayanlara göre daha az ağrı kesici ilaç gerektirir.
CPM makinesi ile hasta tüm hareketlerine çok daha erken kavuştuğu için gerçekten kullanılması gerektiğini düşünüyor. CPM Cihazı kiralama maliyetleri pahalı olması Hammesfar ı düşündürüyor. CPM Kiralama da uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

Acıyı Azalt

Dr. Salter teorisinde, güvenli hareketin menteşe eklemi içinde bir şişme indirimi sağlayacağını söyledi. Bu hareket, hastaların daha yüksek, daha hızlı hissetmelerini sağlayacaktır. Bu yaklaşım, pasif hareket makinelerini alan hastaların ağrı skorları olarak çalışmasında dolayı azaldığını söylemiştir.

Kontraktürleri Önleyin

CPM, etkilenen dizi sürekli olarak hareket ettirdiğinden, kontraktür olasılığını büyük ölçüde azaltabilir.

Çünkü bir uzuv uzun süre dinlenmeye maruz kaldığında, onu hareket ettirirken şiddetli ağrıya neden olabilecek kontraktürler oluşturabilir. Ancak neyse ki, CPM makinesinin kullanılması kontraktür olasılığını büyük ölçüde azaltabilir.

Çok faydalı bir şeydir çünkü uzun süreli istirahatte bir hastanın karşılaştığı en büyük problem kontraktürlerdir.

Kan dolaşımını iyileştirin

Egzersiz, etkilenen uzuvdaki kan akışını arttırdığından, dolaşım düzeldiğinde, tüm kan hücreleri bölgeyi ziyaret eder ve sonunda yarayı temizler ve iyileşmesine yardımcı olur.

Aynı şey CPM tarafından hareket ettirilen uzuv için de geçerlidir. CPM dizi hareket ettirir ve kan dolaşımı iyileştirilir. Kan dolaşımı düzeldiğinde hücreler yarayı ziyaret etmeye başlar ve artıkları oluşturmaya ve hücreleri yenilemeye başlarlar.

Bu çok önemlidir, çünkü burada enfeksiyona neden olan ajanların temizlenmesinden esas olarak beyaz hücreler sorumludur.

Kontrollü bir şekilde diz açısı açılmasına yardımcı olur.
HIZLI İLETİŞİMWhatsApp